My Albertsons and Fresh & EasyShopping Trip


At Albertsons, I spent $20.68 and saved $32.44, which is 61%. Here's what I bought:
4 Albertsons ice cream $2.50 each = $10.00
12 Albertsons beans and vegetables $.50 each = $6.00
12 Albertsons mac. and cheese and broth $.39 each = $4.68


At Fresh and Easy, I spent $6.73 and saved $1.28, which is 16%. I really saved more than that, but their sales prices just ring up as regular prices. Here's what I bought:
Fuji apples $.50/pound
4 Lunchables $.99 each = $3.96
2 Kraft Mac & Cheese $1.28

Labels: